Pláštenky

PLÁŠTE DO DAŽĎA

Plášte do dažďa sú nevyhnutnou súčasťou každého šatníka, najmä v krajinách s veľkým množstvom zrážok. Udržujú vás v suchu, teple a chránia pred nepriaznivými vplyvmi počasia. S rozvojom online nakupovania nebolo nikdy jednoduchšie nájsť dokonalú pršiplášť. Elektronické obchody ponúkajú široký výber pršiplášťov pre všetky chute a rozpočty, od základných až po špičkové značkové možnosti. V tomto článku sa hlbšie ponoríme do problematiky pršiplášťov a do toho, čo by ste mali vedieť pred nákupom.

Pokiaľ ide o pršiplášte, na výber sú rôzne štýly, farby a materiály. Najbežnejšie materiály sú PVC, polyester, nylon a Gore-Tex. Pláštenky z PVC sú najlacnejšou možnosťou, ale nie sú veľmi priedušné, čo môže spôsobiť, že sa budete cítiť nepohodlne. Polyesterové pršiplášte sú priedušnejšie ako PVC, ale nie sú veľmi odolné. Nylonové pršiplášte sú ľahké a ľahko prenosné, takže sú ideálne na outdoorové aktivity. Pláštenky Gore-Tex sú drahšie, ale sú priedušné a nepremokavé, vďaka čomu sú obľúbenou voľbou pre outdoorových nadšencov.


 

Najpredávanejšie

1 položiek celkom
jedinecna plastenka na bicykel
€16,99

    Užite si jazdu na bicykli aj v daždivom počasí vďaka vynikajúcemu a odolnému pršiplášťu na bicykel. Je tiež ideálnou voľbou pri turistike, pretože ochráni nielen vás,...

DS43157451

Pri výbere pršiplášťa musíte zvážiť aj štýl. Existujú rôzne štýly vrátane trenčkotov, búnd, anorakov a ponč. Trenčkoty sú klasickým štýlom, ktorý je vhodný na formálne aj neformálne príležitosti. Parky sú dlhšie plášte do dažďa, ktoré poskytujú väčšie krytie a teplo. Anoraky sú ľahké plášte do dažďa, ktoré sú ideálne na outdoorové aktivity. Pončá sú voľné plášte do dažďa, ktoré sa ľahko obliekajú a vyzliekajú.

Okrem štýlu a materiálu musíte zvážiť aj veľkosť a strih pršiplášťa. Chcete sa uistiť, že vám pršiplášť dobre sedí, umožňuje pohodlný pohyb a má dostatok priestoru na nosenie vrstiev pod ním. Je tiež nevyhnutné zvážiť dĺžku pršiplášťa. Dlhšia pláštenka poskytne väčšie krytie a udrží spodnú časť vášho tela v suchu.